Reklam
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda şenlik..

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda şenlik..

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Sarıyer’de şenlik havasında kutlandı.

23 Nisan 2017 - 13:10 - Güncelleme: 23 Nisan 2017 - 13:50

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Sarıyer’de şenlik havasında kutlandı.

Dünyanın çeşitli ülkeleriyle, Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen çok sayıda çocuk, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtının çevresini sarıp, içinde bulundukları sevgi, barış ve kardeşilk anını ölümsüzleştiren fotoğraf çektirdiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları nedeniyle bugün saat 10:00’da Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü ve STK temsilcileri tarafından Atatürk anıtına çelenk bırakıldı. Kutlama yönetmeliğinin geçtiğimiz yıllarda değiştirilmesi nedeniyle törene katılan Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin ile garnizon komutanı adına törene katılan havacı subay anıta çelenk bırakmadı. Sarıyer Belediyesi’nin çelengini ise iki zabıta memuru bıraktı.

Siyasi partilerin ilçe başkanlarıyla, STK’ların temsilcilerinin de çelenklerini bırakmasından sonra Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulup, ardından İstiklal Marşı okundu. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği resmi kutlama töreni daha sonra Sarıyer İlkokulu bahçesindeki gösterilerle devam etti.

ÇOCUKLAR KARDEŞÇE DUYGULARLA ATATÜRK’ÜN ÇEVRESİNİ SARDI

Öte yandan aynı saatlerde Sarıyer Belediyesi tarafından bir haftadır sürdürülen 23 Nisan Şenliği’ne katılan çocuklar, Şehit Mithat Yılmaz Caddesi boyunca kortej halinde yürüyüp, törenin yapıldığı alana geldi. Müzik eşliğinde ellerinde Türk Bayraklarıyla yürüyen çok sayıda çocuk, çelenk koyma töreninin ardından Atatürk anıtınin çevresini sarıp, bu güzel anı ölümsüzleştiren fotoğraflar çektirdi. Çocuklarla birlikte yürüdüğü için çelenk koyma törenine katılamayan Belediye Başkanı Şükrü Genç de anıt önünde çocukların arasına karışıp, basına ve fotoğraf çeken belediye görevlilerine poz verdi.

Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği öğleden sonra Bahçeköy-Life Park’taki eğlence, konser ve gösterilerle devam edecek.

Öte yandan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları nedeniyle Sarıyer'deki yerel yöneticiler de öğrenciler tarafından ziyaret edildi. Kaymakam, Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü ve Jandarma Komutanını öğretmenleriyle birlikte ziyaret eden çocuklar, kendilerine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür edip, eğitimleriyle ilgili taleplerini ilettiler.

Tuncay Dağlı-Sarıyer Kent

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ersin Burak özgün çizgilerini sanatseverlerle buluşturdu
Ersin Burak özgün çizgilerini sanatseverlerle buluşturdu
En güzel yemeği yapan kazandı..!
En güzel yemeği yapan kazandı..!