19 Eylül Gaziler Günü kutlandı..!

19 Eylül 1921'de Mustafa Kemal Atatürk'e Gazilik ünvanının verilmesinin ardından her yıl 19 Eylül'de kutlanmaya başlanılan "Gaziler Günü" kutlaması bu yıl da coşkuyla gerçekleştirildi. Kutlama törenleri kapsamında tüm ülkede olduğu gibi Sarıyer'de de Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ünvanının verilmesinin ardından her yıl 19 Eylül’de kutlanmaya başlanılan "Gaziler Günü" kutlaması bu yıl da coşkuyla gerçekleştirildi. Kutlama törenleri kapsamında tüm ülkede olduğu gibi Sarıyer’de de Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

Gaziler Günü nedeniyle Sarıyer Merkez’de kutlama töreni yapıldı. Törene Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Muharip Gaziler Derneği Üyeleri, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, AKP Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, Sarıyer Belediyesi birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başlayan törende 19 Eylül Gaziler Gününün anlam ve önemini belirten şiirler okunup, konuşmalar yapıldı.

Tuncay DAĞLI-Sarıyer Kent