Beyaz Martı'ya yeni sezon öncesi moral motivasyonu

Sarıyer Spor Kulübü tarafından İstanbul Boğazı'nda düzenlenen tekne gezisinde, kulüp yöneticileri ve sporcular, ilçenin protokolü, siyaset ve spor adamlarıyla bir araya geldi.

Sarıyer Spor Kulübü tarafından İstanbul Boğazı’nda düzenlenen tekne gezisinde, kulüp yöneticileri ve sporcular, ilçenin protokolü, siyaset ve spor adamlarıyla bir araya geldi.

Yeni sezon öncesi moral motivasyonu amacıyla Sarıyer Belediyesi’ne ait Sevgi&Barış adlı tekneyle gerçekleştirilen geziye Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, eski Kulüp Başkanı ve spor yazarı İbrahim Balcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Namık Şişman, eski Belediye Meclis Üyeleri Hacı Mehmet Bayraktar ve Yakup Güngör mutlu, sporseverler ve basın mensupları katıldı.

BAŞKANLAR TAKIMA BAŞARI DİLEDİ

Başkan Saffet Akkoyun, “Yeni sezonun hayırlı olmasını temenni ediyorum. Transfer döneminde kadromuza hocamızın isteği doğrultusunda 9 yeni futbolcu kattık. Yaklaşık bir aydır antrenman yapıyoruz. Hocamız zaten tanıdığımız bir isim. Tanıdığı futbolcuları kadroya dahil etti. Adaptasyon sorunu olmayacaktır” dedi.

Teknik adam ve bazı futbolcularla özel sohbette bulunan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise konuşmasında şunları söyledi:

”Futbolcu kardeşlerimle biraz sohbet ettim gözlerindeki inanmışlığı gördüm. Bu gerçekten çok önemli bir konu. Futbolcu kardeşlerimiz sahada ellerinden geleni yapacaklar, daha sonra biz yöneticiler de elimizi taşın altına koyacağız ki Sarıyer hak ettiği üst liglere çıkabilsin ve orada kalıcı olmayı başarabilsin. Özellikle dikkat ederseniz spor müsabakaları kim hangi takımı tutarsa tutsun ortak bir dava söz konusu olduğunda seyirci çok kolay bir araya gelebiliyor Türkiye’nin şuan ihtiyacı olduğu birlik ve beraberliği siyasi partilerin göstereceği gayretle seyirciyi de tribünlerde bütünleştirerek en azından Sarıyer’de özlenen bu birlik ve beraberliği Sarıyer Spor Kulübü etrafında sağlayabiliriz.”

SARIYERİMİZİN YİNE GÜÇLÜ BİR TAKIM OLMASINI BEKLİYORUZ”

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar da, ”Siyasete girmeden önce tribün terörü nedir bilmiyordum. Bu konuyu biraz irdelediğimiz zaman, tribün terörü olduğunu ve bu terörün yönetildiğini öğrendim. Sporu değerler üzerinden yaparsak, ahlaki ve manevi değerler, ülkemizin geleceği ve birliği için yaparsak, bu yaptığımız hizmet amacına ulaşır. Tabiki bir Sarıyerli olarak Sarıyerimizin eskiden olduğu gibi yine güçlü bir takım olmasını hasretle bekliyoruz”  dedi.

Sarıyer Teknik Direktörü Bahri kaya da yeni sezona çok iyi haızrlandıklarını belirterek, Sarıyerlilerin şampiyonluk beklentisi içinde olduğunu bildiklerini ve bu beklenti doğrultusunda çaba gösterip, şampiyonluk sevinci yaştamak istediklerini” belirtti.

KOÇOĞLU’NDAN BASIN MENSUPLARINA FORMA HEDİYE

Sarıyer Spor Kulübü Basın Sözcüsü Bayram Ali Koçoğlu, Sarıyer’de görev yapan basın mensuplarını anı olarak üzerlerinde isimleri yazılı birer forma hediye etti. Koçoğlu, “Bizim kahrımızı çeken tüm basın mensubu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yeri geldiğinde bizi yerdikleri gibi yeri geldiğinde övmeyi de asla ihmal etmediniz, bunun için bu formaları siz emekçi arkadaşlarımıza hediye ediyoruz” dedi.

MUHTARDAN TEPKİ..!

Öte yandan koyu bir Sarıyer taraftarı olan Büyükdere Mahallesi Muhtarı Ali Yazıcı, geçtiğimiz günlerde Sarıyer Spor Kulübü tarafından düzenlenen balo ile dün geceki tekne gezisine birçok muhtar arkadaşı gibi kendisinin de davet edilmediğini belirterek yönetcilere tepki gösterdi. Yazıcı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sarıyer Spor Kulübümüzün geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğu yeni sezona başlama yemeği ve dün akşamki tekne gezisine muhtar olarak çağrılmamak birçok çalışma arkadaşım gibi beni de derinden üzmüştür. İsterdikki biz de Sarıyerimizin o muhteşem açılış gecesinde bulunup, o coşkuya ortak olalım. Sarıyer Spor Külübü yönetimimizde bulunan beyfendilerden ricam; biz muhtarlara ayrımcılık yapılmasın. Söz konusu eğer o geceye katılma bilet ücretiyse şükürler olsun ki cebimizde o kadarlık paramız var. Kulübümüze cebimizdeki son kuruş feda olsun. Fakat şu bilinsin ki bize yapılan bu ayrımcı davranış yüreğimizdeki Sarıyer sevgisini azaltmayacaktır. Saygılarımla."

KOÇOĞLU: MUHTARLAR BİZİM GÖZBEBEĞİMİZDİR

Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı’nın serzenişini yanlış anlaşılmadan kaynaklanan bir alınganlık olarak niteleyen Sarıyer Spor Kulübüğ Basın Sözcüsü Bayramali Koçoğlu ise gazetemize yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Muhtar arkadaşlarımız bizim gözbebeğimizdir. Onlarla daha önce defalarca birçok etkinlikte biraraya geldik, bundan sonra da geleceğiz. Ancak balo ve tekne gezisinin formatı ve içeriği gereği konuklarımızın sayısını sınırlı tutmak zorundaydık. Aramızda bulunan bazı muhtar arakadaşlarımız da görevlerinden dolayı oradaydılar. Muhtar arkadaşlarımızın alınganlık yapmasını gerektirecek bir durum söz konusu değil. Önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz geniş kapsamlı etkinliklerde tüm muhtar arkadaşlarımızla yine birlikte olacağız.”

Tuncay Dağlı-Sarıyer Kent