CHP Sarıyer'de Av. Hasan Saim Öztürk de aday

Halen mahalle delege seçimleri devam eden CHP Sarıyer'de ilçe başkanlığı için eski Genelkurmay Başsavcısı Av. Hasan Saim Öztürk de aday olduğunu açıkladı.

Bugüne kadar ilçe başkanı adayı olduğunu açıklayan 5 kişinin yanısıra 6. aday olarak ortaya çıkan Av. Hasan Sami Öztürk, askeriyeden emekli olduktan sonra birçok sivil toplum örgütünde görev üstlenmiş bu arada CHP’de siyasete girmişti. Öztürk, savcılık görevindeyken başarılı çalışmalarından dolayı çok sayıda ödüle layık görülmüştü.

2006 yılında Devlet Denetleme Derneği'nin (Denetde) yolsuzlukla mücadele ödülü verilen Av. Hasan Saim Öztürk, 400 delegesi, 260 bin seçmenin bulunduğu Sarıyer'de, CHP'nin daha ileriye aşamalara götürülmesi için çaba göstereceğini belirtti.

İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat olan Hasan Saim Öztürk, 11 yıl askeri hakimlik, 19 yıl askeri savcılık, 5 yıl da M.S.B. Hukuk Müşavirliği yaptı. Öztürk, CHP’nin Sarıyer’de seçime girememe riski yaşadığı 2014 seçimlerinde verdiği hukuki mücadele ile partinin yerel seçime girmesinde önemli rol oynamıştı.

Öte yandan mevcut İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in yeniden aday olup olmayacağı konusu belirsizliğini koruyor. Deniz’in delege seçimlerinin sonucuna göre kararını açıklaması bekleniyor.

Sarıyer Kent