Eski CHP Sarıyer İlçe Başkanından eleştiri ve gönderme..

​​​​​​​Eski CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, görevden ayrılmasından üç gün sonra yaptığı basın açıklamasında, siyasetin bir meslek olmadığını vurgularken, seçilerek gelinen siyasi görevlerin de en fazla iki dönem yapılması gerektiğini söyledi

Eski CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, görevden ayrılmasından üç gün sonra yaptığı basın açıklamasında, siyasetin bir meslek olmadığını vurgularken, seçilerek gelinen siyasi görevlerin de en fazla iki dönem yapılması gerektiğini söyledi

Deniz, “Gerek ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, ilçe  başkanları, milletvekilleri, belediye başkanları, gerekse partinin diğer  kademesinde görev yapanlar, bence bu görevleri en fazla iki dönem yapmalılar. 5,10 yıl yapamadıklarını ondan sonra yapacağı beklentisi doğru değildir. Görevinde çok başarılı olanlar, başka noktalarda değerlendirileceği gibi, Başarısızlar kenara çekilmelidir” diyerek, bu görevleri, koltuklarına yapışıp, ömürleri boyunca yapmayı düşünenlere göndermede bulundu..

Deniz açıklamasında şunları söyledi:

Değerli Sarıyer;

“İstanbul' un en güzide ilçelerinden biri olan Sarıyer' de 6,5 yıl CHP ilçe başkanı olarak görev yaparak, kendi isteğim doğrultusunda tekrar aday olmadan tamamlamış bulunmaktayım.
Bundan önceki gerek 10 yıllık Sarıyer ve İBB meclis üyeliği görevlerini, 6 yıl Reşitpaşa spor kulübü başkanlığı görevimi de, tekrar aynı yerlere aday olmadan kendi arzum ve isteğim doğrultusunda bıraktım.
20 yıla aşkın özel sektör çalışma hayatım da, büyük ölçekli kurumlarda faaliyet gösterdim, oralardan da kendi arzum ve isteğimle ayrıldım.
Siyaset bir meslek değil, olmamalı da, bir hizmet aracıdır. Gerek ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, ilçe  başkanları, Milletvekilleri, belediye başkanları gerekse partinin diğer  kademesinde görev yapanlar, bence bu görevleri en fazla 2 dönem yapmalılar.
5,10 yıl yapamadıklarını ondan sonra yapacağı beklentisi doğru değildir.
Görevinde çok başarılı olanlar, başka noktalarda değerlendirileceği gibi,
Başarısızlar kenara çekilmelidir.
Birde parti içinde önemli bir görev üstlenenler başka başka görevlere talip olmamalılar.
Yukarı da ki saydığım iki  hususa dikkat edebilirsek, 
Gençliğin önünü açmış oluruz.
Siyasette başarının kantarı da döneminizdeki almış olduğunuz seçim sonuçlarıdır. İlçemizde Gerek yerel, gerek genel, Cumhurbaşkanlığı ve Referandum sonuçları dönemimin başarılı geçtiğinin tescilidir. Bu başarı aslında partimin bütün üyelerinin ve Sarıyerlilerindir. Ben de bu başarı zincirinin 6,5 yıldır birinci halkası ve 1. derece imza yetkilisi olmakla ömür boyu gurur duyacağım.
Yeni yönetime başarı dilerken, benimle birlikte yol yürüyen çalışma arkadaşlarıma ve Sarıyerli dostlarıma sonsuz teşekkür ederim.”
Saygılarımla- Mehmet Deniz 

Sarıyer Kent