Koreli Min Jee serginin gizli kahramanı oldu..!

Sarıyer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi tarafından ortaklaşa yürütülen kurslara devam eden Sarıyerli kadınlar tarafından hazırlanan el yapımı eserlerin sergisinin gizli kahramanı 7 yaşındaki Koreli Min Jee Kim oldu.

Sarıyer Belediyesi Kültür Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi tarafından ortaklaşa yürütülen kurslara devam eden Sarıyerli kadınlar tarafından hazırlanan el yapımı eserlerin sergisinin gizli kahramanı 7 yaşındaki Koreli Min Jee Kim oldu.

Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin, Belediye Başkanvekili Hüseyin Coşkun, Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özay Sert, Belediye Kültür Müdürü Filiz Coşkun ve kursiyerler tarafından açılışı yapılan sergide kullanılan makasların bulunduğu tepsiyi Min Jee Kim tuttu. Sergi için gelenlerin çoğunluğu Koreli kızın kim olduğunu bilmiyordu ancak onun modelliğini yaptığı bir tablosu da sergide yer alıyordu. Ayrıca serginin açılışına gelenler arasında Min Jee’nin tablosunu yapan annesi Young Jin Byeon da vardı.

Eşi Chang Hee Kim ve iki çocuğuyla birlikte 16 yıldan beri Sarıyer’de yaşadıklarını belirten Koreli Young Jin Byeon, daha önce de İSMEK ve Sarıyer Halk Eğitim Merkezi tarafından verilen farklı dallardaki kurslara katıldığını, 6 ay önce de Sarıyer Belediyesi’nin kursiyeri olup, resim yapmaya başladığını söyledi. Resme yeni başlayan bir kursiyer olarak model olarak kullandığı kızı Min Jee ile tablo önünde poz veren Young Jin, çalışmadığını ve bu kurslar sayesinde eve kapanmaktan kurtulduğunu söyledi.

815 KURSİYERİN 18 BRAŞTAKİ ESERLERİ SERGİLENDİ

Öte yandan Sarıyer Belediyesi’nin Pınar Mahallesi’ndeki yeni hizmet binasının giriş katındaki holde açılan “Gönülden ele, elden size” sergisini ilk gün yüzlerce kişi gezdi.

Kültür Müdürü Filiz Coşkun 815 kursiyerin el emeği göznuru dökerek hazırladığı resim, ahşap boyama, seramik, iğne oyası üç boyutlu resim, takı tasarım, çini boyama, mefruşat ve giyim gibi 18 branşta hazırlanan serginin 4 Mayıs’a kadar açık olacağını ve sergilenen ürünlerin satışa açık olduğunu belirtti.

Tuncay Dağlı-Sarıyer Kent.