Sanatçı-aktivist Emin Turan'ı kaybettik..!

Sarıyer-Zekeriyaköy'deki evinde geçirdiği beyin kanaması sonrası hastaneye kaldırılıp yoğun bakıma alınan sanatçı-aktivist Emin Turan yaşamını kaybetti. Turan'ın vefatı ailesi ve dostlarını yasa boğdu.

Sarıyer-Zekeriyaköy’deki evinde geçirdiği beyin kanaması sonrası hastaneye kaldırılıp yoğun bakıma alınan sanatçı-aktivist Emin Turan yaşamını kaybetti. Turan’ın vefatı ailesi ve dostlarını yasa boğdu.

Babasının beyin fonksiyonlarının tamamen durduğunu belirten kızı Yasemin Turan, “Maalesef babamın beyin fonksiyonları tamamen durdu ve şu an makinelere bağlı yaşıyor. Bizim organ bağışı için karar vermemiz bekleniyor. Zaten kararımızı verdik. Babam demek yaşam demek, umut demek, yardımlaşmak demek” diyerek, organ bağışında bulunacaklarını belirtti.

Sarıyer’de katıldığı sosyal ve kültürel faaliyetlerde topluma örnek olup, öncülük eden Emin Turan, çevresinin sevgi ve saygısını kazanmış, değerli bir insandı.

Emin Turan yoğun bakımda yaşam mücadelesi verirken ailesi ve dostları da hastaneden ayrılmayıp, oluşturulan ortak haberleşme grubundan sağlığıyla ilgili bilgi aktarımında bulumuştu. Bugün kızı Yasemin Turan tarafından yapılan bilgilendirmede Emin Turan’ı sonsuza kadar kaybettiklerini anlayan yakınları gözyaşına boğuldu ve Turan’ı kaybettiklerine inanmak istemedi.

Emin Turan son olarak Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen Kilyos Çevre ve Sanat Şenliği’ne katılmış şenlik kapsamında Kumda Sanat Etkinliği’ni gerçekleştirip, “Dayanışa”  adlı kumdan heykelini sanatseverlerin beğenisine sunmuştu.

Değerli sanatçı ağabeyimiz Emin Turan’a Allah’tan rahmet, ailesi ve dostlarına başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun.

Tuncay Dağlı-Sarıyer Kent