Sarıyer'de tahta arabalı Formulaz coşkusu..!

Karadenizin yöresel eğlence yarışması ikinci kez düzenlendi..

Karadeniz yöresine ait eğlenceli yarışmalardan olan ‘Formulaz' tahta araba yarışması ikinci kez Sarıyer düzenlendi.  Havanın sıcak olmasına karşın kalabalık bir vatandaş kitlesi yarışmaların yapıldığı eğimli cadde kenarında toplanıp yarışmacıları ilgiyle izledi.

Formulaz Derneği ve Sarıyer Belediyesi tarafından,  'arabam tahtadan inerim rampadan' sloganı ile Ferahevler Mahallesi’de düzenlenen yarışmalara çok sayıda yarışmacı katıldı. Ayrıca özel kategorilerde de yarışmalar düzenlendi. Tahta arabaların sürücüleri, rampadan aşağıya hızla inerken, frenleri olmayan arabalarına hakim olmak için oldukça zorlandılar.

Kaymakamlık binasının önünden Japon Parkı’na kadar olan parkurda gerçekleşen yarışmaların sanatçı konukları da vardı. Metin Şentürk, Safiye Soyman ve Faik Öztürk de Formulaz’a katılarak, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’le birlikte tahta araba kullandılar.

Formulaz’da yöresel yemek stantları da kurulurken, Kardeniz müziği eşliğinde yöresel oyunların gösterimi de yapıldı.

Yarışma kapsamında, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için geniş güvenlik önlemi alındı. Parkur kenarına herhangi bir kaza yaşanmaması için saman balyaları dizilirken yarışmacılar da kolluk, dizlik ve kaskla  tedbir aldı. Beşerli gruplar halinde gerçekleşen yarışmalar sonunda dereceye girenler Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından ödüllendirildi.

Tuncay DAĞLI-Sarıyer Kent