Sarıyer Devlet Hastanesi 2017'de hizmete girecek

Sarıyerlilerin sağlık sorunlarının giderilmesinde önemli bir görev üstlenecek olan 350 yataklı Sarıyer Devlet Hastanersi'nin 2017 yılı içinde hizmete girmesinin planlandığı ve çalışmaların bu hedef doğrultusunda yürütüldüğü belirtildi.

Sarıyerlilerin sağlık sorunlarının giderilmesinde önemli bir görev üstlenecek olan 350 yataklı Sarıyer Devlet Hastanersi’nin 2017 yılı içinde hizmete girmesinin planlandığı ve çalışmaların bu hedef doğrultusunda yürütüldüğü belirtildi.

Bina inşaatı tamamlanan hastanenin iç düzenlemesinin yapıldığı, tıbbi cihazların da yerleştirilmesinden sonra ileri tetkik ve tedavi hizmetine başlanacağı açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde hastane inşaatında yapılan incelemeye AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, İstinye Devlet Hastanesi Başhekimi ve Sarıyer Devlet Hastanesi Kurucu Başhekimi Uzm. Dr. Osman Gazi Kiraz, Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak ile Sarıyerin mahalle muhtarları katıldı.

UZ. DR. OSMAN GAZİ KİRAZ TANITICI BİLGİ VERDİ

Devam eden çalışmaların incelenmesi sırasında Uzm. Dr. Osman Gazi Kiraz bilgi verip, hastanenin yaklaşık yüzde 95 oranında tamamlandığını söyledi. Dr. Kiraz, hastanenin sahip olduğu fiziki özelliklerle ilgili bilgi verirken, 700 personelin istihdam edileceğini belirtti. Dr. Kiraz şöyle konuştu:

“Tamamlandığında Şişli Eftal Hastanesi’nden daha büyük olacak hastanemiz 3’ü poliklinik, 8’i yataklı servis olmak üzere 11 bloktan oluşuyor. Radyoloji, görüntüleme ve laboratuvarlar en son teknoloji kullanılarak yapıldı. 12 ameliyathanede her türlü ameliyatlar yapılabilecek. 96 poliklinik odası, 79 yoğun bakım yatağı, hemodiyaliz servisi, endoskopi odaları, fizik tedavi rehabilitasyon ünitesi bulunuyor. 350 yataklı hastanemizde yüz metrekarelik 13 suit oda, 47 adet tek kişilik, 104 adet de çift kişilik oda var. Ayrıca 270 araçlık kapalı otoparkımız var. Hastanesinin sahip olduğu fiziki ve tıbbi olanaklar çok büyük doğal afet veya acil olaylarda yüzde 100 artırılmaya müsait olarak projelendirildi.Hastane tamamlanıp, teslim edildikten sonra hizmet vermesi için personel ve idari anlamdaki alltyapı de Genel Sekreterliğimiz tarafından oluşturulmuş durumda.”

ERDEM: ÖZEL HASTANELERLE YARIŞACAK NİTELİKTE

İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem ise, Sarıyer Devlet Hastanesi’nin ilçeye kazandırılmasının fikir babasının kendisi olduğunu belirtip, “Şişli Eftal Hastanesi ve Sarıyer Devlet Hastanesi’nin hizmete girmesiyle, Sarıyer sağlık merkezi olacak. Yapımı devam eden bu hastaneler özel hastanelerle yarışabilecek özellik ve imkanlara sahip dedi.

BAYRAKTAR: HASTANEYE ULAŞIM KOLAY OLACAK

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar da, hastanenin karşısında bulunan fidanlığın botanik park şeklinde düzenleneceğini, hastaneye ulaşımın kolay olması için de çevre yolların İBB tarafından uygun hale getirileceğini söyledi.

Tuncay Dağlı-Sarıyer Kent