Sarıyerli iki can dostu yıllar değil ölüm ayırdı..!

Sarıyer'in sevilen ve sayılan simalarından 81 yaşındaki Suat Uysallar, geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını kaybetti. Uysallar'ın hemen hemen her gün görüşüp sohbet ettiği çocukluk arkadaşı ve can dostu yazar İbrahim Balcı, Uysallar'ın ölümünün ardından yazdığı veda yazısında, .. '.. ama dostum yanlış yaptın be..! Daha ne günler görecektik birlikte, olmadı, olmadı kardeşim, bizim istediğimiz değil, Allah'ın dediği oldu..' diyerek, üzüntüsünü ifade etti.

Sarıyer’in sevilen ve sayılan simalarından 81 yaşındaki Suat Uysallar, geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını kaybetti. Uysallar’ın hemen hemen her gün görüşüp sohbet ettiği çocukluk arkadaşı ve can dostu yazar İbrahim Balcı, Uysallar’ın ölümünün ardından yazdığı veda yazısında, .. “.. ama dostum yanlış yaptın be..! Daha ne günler görecektik birlikte, olmadı, olmadı kardeşim, bizim istediğimiz değil, Allah'ın dediği oldu..” diyerek, üzüntüsünü ifade etti.

Sarıyer Spor Kulübü’nün eski yöneticilerinden olup, eski Milli Hakem ve Kıbrıs Gazisi Suat Uysallar’ın Maslak Orduevi’nde tıraş olurken fenalaştığı ve kaldırıldığı Maslak Acıbadem Hastanesi’nde vefat ettiği öğrenildi. Atatürkçü kişiliğiyle tanınan Uysallar için bugün öğle vakti Sarıyer Merkez Camisi’nde cenaze namazı kılındı. Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu'nun kıldırdığı namazın Suat Uysallar, Merkez Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Bu arada Suat Uysalllar'ın cenaze törenine katılanların fazlalığı nedeniyle cenaze namazı caminin ön tarafındaki iskele üzerinde kılındı.Ussalları'ın tabutunun üzerine Türk Bayrağı ile Sarıyer Spor Kulübü bayrağı örtülürken, gazi arkadaşları da başucunda nöbet tuttu. Cenaze törenine Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Uysallar'ın damadı ve CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, belediye meclis üyeleri, Suat Uysallar'ın eşi Sacide Uysallar, çocukları, torunları, yakınları ve dostları katıldı.

BALCI: AYRILIRKEN “HERKES YOLUNA” DİYEREK BENİMLE DALGA GEÇTİ

Cenaze namazında oldukça üzgün olduğu görülen İbrahim Balcı’nın, Suat Uysallar’ın ardından yazıp, sosyal medyada payllaştığı veda yazısı şöyle:

“..çocukluk arkadaşım, dostum, kardeşim, Kıbrıs gazisi, milli futbol hakemi, Sarıyer Spor Kulübü eski yöneticisi Suat Uysalları kaybettik. 
1943 yılından beri tanışırız, ilkokul, orta okul ve sonraki yıllar. Her ikimizin olan Sarıyer Spor Kulübü sevdası.. Birlikte gittiğimiz, ya da ayrı ayrı gittiğimiz deplasmanlarda bir araya gelişlerimiz.. Kulüp çalışmalarında birlikteliğimiz, dernek çalışmalarında birbirimize destek vermemiz, iyi günlerimizde, kötü günlerimizde kuçaklaştığımız, 74 yıllık yaşam dönemimizde bir kez olsun birbirimize ters düşmediğimiz bilinir. Bunlar ortada iken bugün kaderin cilvesi, ayrı yollara saptık. Ayrıldık birbirimizden. Birlikte kahvaltı yaptık, birlikte ayrıldık kahvaltıdan... Ben Sarıyer'e, Suat Uysallar Maslak Orduevi’ne gitti. Ayrılırken dalga geçti benimle, "herkes yoluna" diyerek, gülüştük. Ben Sarıyer'e geldim, saat 12:30, bir çay içmeden kızı Aysun telefon etti. “Babamı kaybettik” dedi... Dünya başıma yıkıldı. İnanılacak gibi değil. Daha yarım saat önce beraberdik. Ama olay doğruydu. Maslak Orduevi’ne gittiğinde fenalaşmış ve hayata veda etmişti. Acıbadem Hastanesi’ne koştum, çocukları ile karşılaştım, olay doğru. Son kez gördüm kendisini, iki gözü kapalı, yüzü güleç. Yarın öğle namazından sonrada Sarıyer Merkez mezarlığında defnedeceğiz. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun... ama dostum yanlış yaptın be! daha ne günler görecektik birlikte, olmadı, olmadı kardeşim, bizim istediğimiz değil, Allah'ın dediği oldu..”

Aynı zamanda CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in eşi Aysun Deniz’in babası olan merhum Suat Uysallar’a Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz. 

Tuncay Dağlı-Sarıyer Kent