Sarıyerliler Büyük Önder Atatürk'e sevgi ve saygılarını sundu

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bugün sabah Sarıyerliler Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtı önünde buluştu. Devlet protokolü, siyasi parti temsilcileri, STK'lar, askeri erkan ve çok sayıda sivil vatandaş saygı duruşunda bulunup, Büyük Ata'ya sevgilerini ifade etti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bugün sabah Sarıyerliler Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtı önünde buluştu. Devlet protokolü, siyasi parti temsilcileri, STK’lar, askeri erkan ve çok sayıda sivil vatandaş saygı duruşunda bulunup, Büyük Ata’ya sevgilerini ifade etti.

Sarıyer’deki çelenk sunma törenine Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Garnizon Komutanı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Namık Şişman protokolde yer aldı.

Bayram kutlama yönetmeliğine göre Namık Şişman, Atatürk anıtına çelenk sunup, saygı duruşunda bulundu. Daha sonra siyasi partilerin ve STK’ların çelenkleri anıta bırakıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra resmi tören sonaerdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları İstinye Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Bugün saat 17:00’de ise Kireçbur’nu sahilinden Atatürk anıtına kadar kortej halinde yürüyüş gerçekleştirilecek.

Tuncay Dağlı-Sarıyer Kent