Reklam
CHP’li başkanın konuşması AK Parti grubunu öfkelendirdi

CHP'li başkanın konuşması AK Parti grubunu öfkelendirdi

Sarıyer Belediye Meclisi bir aylık tatil sonrası başladığı yeni çalışma dönemine gergin girdi. CHP’li Belediye Başkanı Şükrü Genç’in kürsüden kentsel dönüşüm konusunda AK Parti grubunu eleştiren konuşması, meclisteki ortamın gerilmesine yol açtı. Başkan Genç konuştukça öfke katsayıları artan AK Parti’li meclis üyeleri, başkana adeta köpürdü.

11 Eylül 2017 - 22:52 - Güncelleme: 12 Eylül 2017 - 09:04

Sarıyer Belediye Meclisi bir aylık tatil sonrası başladığı yeni çalışma dönemine gergin girdi. CHP’li Belediye Başkanı Şükrü Genç’in kürsüden kentsel dönüşüm konusunda AK Parti grubunu eleştiren konuşması, meclisteki ortamın gerilmesine yol açtı. Başkan Genç konuştukça öfke katsayıları artan AK Parti’li meclis üyeleri, başkana adeta köpürdü.

AK Parti’liler öfkelerini davranışlarıyla dışa vururken, Başkan Genç, ağzından çıkan her cümlesiyle AK Parti’lilerin adeta bam teline dokundu. Özellikle AK Parti Grup Başkanı Nurettin Çelik ile Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun, kürsüdeki Başkanla ağız dalaşına girerken, Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun’dan da yapılan konuşmanın hakaret içerdiğini ve müdahale etmesini istediler.

Bu arada CHP grubundan Oktay Aksu ile diğer bazı üyeler de tartışmaya girince salonda kimin kime ne söylediği pek belli olmayan bir kargaşa yaşandı.

Başkan Şükrü Genç, konuşmasının içeriğini oluşturan ıslah imar planlarına AK Parti grubunun karşı çıkıyor olması nedeniyle yoğun bir eleştiri de bulundu ve neden karşı çıktıklarını sordu.

Başkan Genç’in konuşmasını, mahallelerinde imar ıslahının gerçekleşmesini isteyen ve bu nedenle meclis çalışmalarını sürekli takip eden vatandaşlar da izledi. Başkanın konuşması sırasında izleyici bölümündeki bazı vatandaşların AK Parti grubuna sözle sataşması da bu partinin meclis üyelerinden tepki gördü.

Başkan Genç, meclis toplantısı bitiminde sohbet ettiği AK Parti’li Meclis Üyesi Mehmet Büyük’e, “Bizim sorunumuz sizinle ya da AK Parti grubu ile değil, biz iyi niyet çerçevesinde, anlaşarak, uyuşarak vatandaşın sorununu çözmek istiyoruz. Bu konuda da sizden destek bekliyoruz. Bu eleştirilerimizin tek nedeni bu, kişisel olarak kimseyle bir sorunumuz yok” dedi.

Toplantıyı izleyen bir grup mahalle sakini ise Başkan Genç’in yanına gelip, “Başkanım biz bu konuda sonuna kadar sizin arkanızdayız, sizi destekliyoruz” dedi. Başkan Genç ise, “Arkamda değil, yanımda olun ve birlikye yürüyüp, sorunu birlikte çözelim” diye cevap verdi.

Tuncay DAĞLI-Sarıyer Kent

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ersin Burak özgün çizgilerini sanatseverlerle buluşturdu
Ersin Burak özgün çizgilerini sanatseverlerle buluşturdu
En güzel yemeği yapan kazandı..!
En güzel yemeği yapan kazandı..!