Reklam
Devlet hastanesinin binası bitti bir o kaldı..!

Devlet hastanesinin binası bitti bir o kaldı..!

Sarıyer Çayırbaşı’nda kaba inşaatı tamamlanan 350 yataklı Sarıyer Devlet Hastanesi’nin bolkları arasında kalan eski binanın restore edildikten sonra idari bina olarak kullanılacağı belirtildi.

22 Mayıs 2017 - 21:37 - Güncelleme: 22 Mayıs 2017 - 21:43

Sarıyer Çayırbaşı’nda kaba inşaatı tamamlanan 350 yataklı Sarıyer Devlet Hastanesi’nin bolkları arasında kalan 7 katlı eski binanın restore edildikten sonra idari bina olarak kullanılacağı belirtildi.

Sarıyerlilerin sağlık alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına büyük katkı sağlayacak olan Sarıyer Devlet Hastanesi 3’ü poliklinik, 8’i yataklı servis olmak üzere 11 bloktan oluşuyor. Hastane inşaatının daha önce belirtilen sürede tamamlanamaması nedeniyle yaşanılan sıkıntılara bir yenisinin eklenmemesi için tarihi binanın ihale dışı bırakıldığı belirtildi.

Hastanenin 2017 yılı içinde hizmete gireceğini söyleyen kurucu Başhekim Uzm. Dr. Osman Gazi Kiraz, “350 yataklı hastanemizin kaba inşaatı tamamlandı. Şimdi sıra içinin döşenmesinde. Tıbbi cihaz ve ünitelerin kurulması pek fazla zaman almaz. Yataklı servislerle, poliklinikler kısa sürede donatılır. Çevre düzenlemesi de bitince hastane hazır hale gelir. Bloklar arasında kalan eski bina ise ihale dışı bırakıldı. Çünkü onunla ilgili olarak önce Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan izin alındı. Şimdi de ayrı bir ihaleyle restorasyonu yapılıp, idari bina olarak kullanılacak” dedi.

Öte yandan hizmete girdiğinde binlerce kişi gelip gideceği için yoğun bir sirkülasyona sahip olacağı tahmin edilen Sarıyer Devlet Hastanesi’nin orta yerinde restorasyon için çalışma yürütülmesinin ise pek kolay olmayacağı düşünülüyor.

Tuncay Dağlı-Sarıyer Kent

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ersin Burak özgün çizgilerini sanatseverlerle buluşturdu
Ersin Burak özgün çizgilerini sanatseverlerle buluşturdu
En güzel yemeği yapan kazandı..!
En güzel yemeği yapan kazandı..!