Havuzda kano yarışlarında heyecan doruğa çıktı..!

Sarıyer’deki liseler arasında yapılan Havuzda Kano Yarışları, heyecan dolu anlara sahne oldu.


Havuzda kano yarışlarında heyecan doruğa çıktı..!

Sarıyer’deki liseler arasında yapılan Havuzda Kano Yarışları, heyecan dolu anlara sahne oldu.

Türkiye’de ilk kez 2016 yılında Sarıyer Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Havuzda Kano Yarışları’nın üçüncüsü SARFİT Spor Tesisleri’nde yapıldı. İlki liseler arasında gerçekleştirilen müsabakaların ikincisi amatör spor kulüplerinin yarışına sahne olmuştu. Liseler arasında yapılan üçüncü yarışta ise heyecan dolu anlar yaşandı. Sarıyer genelindeki 9 liseden 11 erkek ve 7 kız takımı yarışın birincisi olabilmek için  çaba harcadı.

Yarışma öncesi öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Sarıyer İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Namık Şişman, “Spor, hayatımızın olmazsa olmazı. Bu noktada kaybetme korkusu olmamalı. Burada hem spor yapıp hem de eğlenceli vakit geçireceğiz” dedi.

BAŞKAN GENÇ: TAKIM RUHUNU YAŞAYAN OYUNU KAZANIR

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise, “Sporun en önemli tarafı dostluk ve barışı pekiştirmesidir. Burada yarışan takımların öncelikle birbirleriyle dost olması lazım. Bir dostluk ve kardeşlik ortamının oluşması bizi çok mutlu eder. Kano yarışları ise bir takım oyunudur. Takım ruhunu yaşayan oyunu kazanır” diye konuştu.

Büyük bir mücadele içinde geçen yarışlarda Genç Erkekler kategorisinde İstek Kemal Atatürk Lisesi birinci, Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi ikinci, Firuzan Kemal Demironaran Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi üçüncü, Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi ise dördüncü oldu.

Genç Kızlar kategorisinde ise Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi  birinci, Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi A takımı ikinci,  Sarıyer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü, Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi B takımı ise dördüncü oldu.

 Yarış sonrası düzenlenen törende dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediye Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, Sarıyer İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Namık Şişman ve Sarıyer Belediyesi Spor İşleri Müdürü Sibel Akı Helvacıoğlu verdi.

Tuncay Dağlı-Sarıyer Kent