Sarıyer’de “Renklerin Buluşması” muhteşem oldu..!

Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Renklerin Buluşması” adlı gösteri tek kelimeyle muhteşem oldu.


Sarıyer’de “Renklerin Buluşması” muhteşem oldu..!

Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Renklerin Buluşması” adlı gösteri tek kelimeyle muhteşem oldu.

Sarıyer Belediyesi Gösteri Sanatları Topluluğu tarafından gerçekleştirilen yılsonu gösterisinde hünerlerini sergileyen kursiyerler izleyicilerden büyük alkış aldı.

Kalabalık bir izleyici topluluğunun bulunduğu gösteride ilk olarak sahneye Sarıyer Gösteri Sanatları Topluluğu’nun en küçük üyesi Yağmur Ayhan ile en büyük üyesi Yeter Özdemir çıktı. Kısa bir konuşma yapan dansçılar, desteklerinden dolayı Başkan Genç’e teşekkür ettiler.

Gösteriyi izleyenler arasında yer alan Belediye Başkanı Şükrü Genç ise, folklorun bir toplumun kültürü olduğunu ifade ederek, bu akşam alın terinin ve geleneklerin ortaya çıkışını gördük. Biz önce kendi halk oyunumuzu çok iyi öğrenmeliyiz ki başka kültürlere aktaralım. Halkın sesi olabilmek, halkın geleneğini devam ettirebilmek ancak halklarla mümkündür” dedi.

Keman resitali ile başlayan etkinlik, minik balerinlerin dansıyla devam etti. Büyük bir coşkuya ve heyecana sahne olan gösterilerde hünerlerini sergileyen topluluk üyeleri, izleyicilerden tam not aldı. EÇADEM’li (Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi) öğrenciler de etkinlikte minik bir gösteri gerçekleştirdi. Heyecanları yüzlerinden okunan öğrenciler gösteri sonunda salonu dolduran izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Renklerin Buluşması gösterisini Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yanısıra, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Filiz Coşkun, Halk Dansları Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni İsmail Çelik de izledi.

 

Tuncay Dağlı-Sarıyer Kent