3 bin 310 çocuk yaz boyunca 10 branşta aktive olacak..!

Spor kültürünü yaygınlaştırmak, spor bilincini geliştirmek ve çocukları spora yönlendirmek amacıyla düzenlenen Yaz Spor Okulları açıldı.


3 bin 310 çocuk yaz boyunca 10 branşta aktive olacak..!

Spor kültürünü yaygınlaştırmak, spor bilincini geliştirmek ve çocukları spora yönlendirmek amacıyla düzenlenen Yaz Spor Okulları açıldı.

Sporun ve sporcunun gelişimi için çalışmalarını sürdüren Sarıyer Belediyesi, yaz döneminde cimnastikten tekvandoya, kız futbolundan yüzmeye kadar 10 farklı branşta eğitim verecek 9.Yaz Spor Okulları’nın açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de katıldı.

Yetenekli çocukların keşfedilip spora kazandırılması için çalışmalarına devam eden Yaz Spor Okulları’nın açılışında toplam 10 branştan 3 bin 310 çocuk doyasıya eğlendi. Bando gösterisiyle başlayan açılış töreni, çocukların kortej yürüyüşü ile protokolü ve ailelerini selamlamalarıyla devam etti.

BAŞKANDAN ÇOCUKLARA İYİ DİLEKLER

Dans şovlarının ardından sahneye çıkan Başkan Şükrü Genç, çocuklara, atık gelenekselleşen ‘Barış Çığlığı’ attırdı. Genç, “Sizin güzelliğiniz her tarafa barış ve mutluluk olarak yansısın. Geleceğimizin teminatının çocuklarda ve onların annelerinde olduğu unutulmamalı. Ben inanıyorum ki, siz çok daha önemli yerlere geleceksiniz. Aydınlık, çağdaş ve barış içinde bir Türkiye sizin sayenizde mümkün olacak” dedi.

Başkan’ın konuşmasının ardından sahne ‘Karizmashow Akrobatik Gösteri Ekibi’nin oldu. Akrobatik basketbol şovuyla açılışa renk katan ekip, sergilediği performansla ayakta alkışlandı.

 

Çayırbaşı Stadı’nda düzenlenen törenle açılan okullar; futbol, kız futbol, voleybol, basketbol, yüzme, atletizm, judo, tekvando, karate ve jimnastik olmak üzere 10 farklı branşta ücretsiz eğitim vererek, çocukların yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmesini ve spor yaparak yetişen bireyler olmalarını hedefliyor.

Sarıyer Kent