CHP Sarıyer İlçe Başkanı aday olmayacağını açıkladı..

​​​​​​​CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen mahalle delege seçimleri sonuçlandı. Parti üyeleri 400 delegeyi seçti. İlçe Başkanı Mehmet Deniz 9 Aralık’taki kongrede aday olmayacağını açıkladı


CHP Sarıyer İlçe Başkanı aday olmayacağını açıkladı..

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen mahalle delege seçimleri sonuçlandı. Parti üyeleri 400 delegeyi seçti. İlçe Başkanı Mehmet Deniz 9 Aralık’taki kongrede aday olmayacağını açıkladı. İlçe başkanlığı için aday sayısı ise yediye yükseldi. Son aday CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcısı Uğurhan Atma oldu.

Adaylığı, CHP yönetiminin Sarıyer’de genç bir ekibi teslim edileceği yönünde mesaj içeren Uğurhan Atma, “CHP’nin daha güçlü olabilmesi, geniş tabana ulaşabilmesi ve uygun politikaları geniş kitlelere ulaştırabilmesi için Sarıyer İlçe Başkanlığına aday oldum”  dedi.

MEHMET DENİZ AÇIKLAMA YAPTI

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz tamamlanan delege seçimleri ve ilçe kongresi için  yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Uzun süren, mahalle delege seçimleri 15 Ekim.2017 tarihi itibarıyle bitmiştir. 38 mahallenin her birinde sandık konularak, üyelerimizin demokratik haklarını kullanması sağlanmış ve sorunsuz biçimde 400 delege seçilmiştir. Bu 400 delege, 18 doğal delege (belediye başkanı, ilçe başkanı, ilçe yönetimi) ile birlikte 09 Aralık 2017‘de Maslak Tim’de ilçe başkanımızı, yönetim kurulu üyelerimizi ve 19 il  degelemizi seçecektir.

“HİÇ BİR ADAYA SEN ÇEKİL DEME LÜKSÜ VE HAKKIMIZ YOK”

Hep söylerim, ülkemizde ön seçim yaparak milletvekillerimizin yüzde 80’nini üyelerle mahallelerde delege seçimi yaparak, delegelerimizi seçen tek parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Üyelerini önemseyerek, parti içi demokrasiyi yaşatan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkede de tam demokrasiyi getirecektir.

CHP dışında sağından, solundan, liberalinden, muhafazakarından, milliyetçi partilere kadar, CHP dışında delege seçimi yapan parti yoktur. Bunun için gururluyuz.

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı için aday adayı arkadaşlar var, bu isimler çalışmalarını sürdürüyorlar. Bunları destekleyen aday olmasını sağlayan, ilçemizde öne çıkmış siyasi aktörler var. Çok doğal bir süreç yaşıyoruz. Aday adayı arkadaşlarımız çalışacak, onları destekleyen Sarıyer’deki siyasi aktörlerimiz de sonuna kadar, onlardan desteğini esirgemeden sürdüreceklerdir. Bu siyasetin gereğidir. Hiç bir arkadaşımıza, hiç kimsenin sen dur, sen çekil deme lüksü ve hakkı yoktur. Bütün adaylara başarılar diliyorum.

“SARIYER’İN 20 YIL SONRASINI DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ”

Ben CHP Sarıyer İlçe Başkanı olarak, delege seçimi başlarken çok zorda kalmadıkça aday olmayacağımı, partimize daha farklı noktalarda hizmet etmeye devam edeceğimi beyan etmiştim. Siyasette söz çok önemlidir. Verdiğim sözde duruyorum. Çok kıymetli adaylar yarışacak gibi gözüküyor. Benim gönlüm partideki yönetim kadrolarının gençleşmesinden yanadır.  Ben kalbimi geçliğe verdim. Daha dinamik, daha genç, daha güçlü bir Sarıyer istiyorum. Bizler de, onlara gerekirse hiçbir göreve talip olmadan, danışmanlık görevi yaparak partimize hizmet verebiliriz. Sarıyer CHP gençleşecek ve gençleşmelidir. Biz Sarıyer’in birkaç yıl sonrasını değil, 20 yıl sonrasını düşünmek zorundayız.”

Tuncay DAĞLI-Sarıyer Kent