Sarıyer’de sanatçı ve sporcuya vefa..!

Baba Kenan ve Kazım Koyuncu adı parklara verildi


Sarıyer’de sanatçı ve sporcuya vefa..!

Sarıyer Belediyesi’nin “Vefa Projesi” kapsamında yaptığı parklara sanatçı ve sporcu adının verilmesine “Şair Ceketli Çocuk Kazım Koyuncu” ile Sarıyer Spor Kulübü’nün efsane isimlerinden “Baba Kenan”ın isimleri de eklenerek devam edildi.

Baba Kenan ile Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu’nun isimlerinin verildiği parkların açılışlarını yapan Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bu topluma katkı sunan dostlarımızı unutmamak için isimlerini Sarıyer’de yaşatıyoruz” dedi.

Maden Mahallesi’nde yenilenerek halkın kullanımına sunulan Baba Kenan lakaplı Kenan dereli’nin adının verildiği parkın açılışına ailesi başta olmak üzere Sarıyer Spor Kulübü taraftarı ve çok sayıda seveni katıldı.

Kocataş Mahallesi’nde yenilenen parka ise Karadeniz’in hırçın çocuğu Kazım Koyuncu’nun adı verildi. Kardeşi Niyazi koyuncu ve dostlarının bulunduğu açılışta sanatçı şarkılarıyla anıldı. Doğum gününe iki gün kala yapılan açılışta Koyuncu’nun çok sevdiği laz böreği vatandaşlara ikram edildi. Açılış Niyazi Koyuncu konseri ile son buldu.

Sarıyer Kent