Onlar çok özel öğrenciler..! Sevgi ve ilgi bekliyorlar..!

Sarıyer’de zihinsel engelli çocukların eğitim gördüğü Şehit Üsteğmen Ali Büyükdicle Eğitim ve Uygulama Okulu, Sarıyer Belediyesi tarafından her yönüyle yenilendi.


Onlar çok özel öğrenciler..! Sevgi ve ilgi bekliyorlar..!

Sarıyer’de zihinsel engelli çocukların eğitim gördüğü Şehit Üsteğmen Ali Büyükdicle Eğitim ve Uygulama Okulu, Sarıyer Belediyesi tarafından her yönüyle yenilendi. Düzenlenen açılış töreninde öğrenciler, Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür edip, sevgi gösterisinde bulundular.

1998 yılında hizmete giren,  67 orta ve ağır zihinsel engelli öğrencinin eğitim gördüğü Ali Büyükdicle Eğitim ve Uygulama Okulu’nun fiziki şartlarının yetersiz kalması nedeniyle Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla yenileme çalışması gerçekleştirildi.

Ekiplerin yoğun çalışmaları sonucu bina 4 ayda tamamen yenilendi. Okulun açılışına Başkan Genç’in yanı sıra; Şehit Ali Büyükdicle’nin annesi KerimanBüyükdicle, Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri ile veliler katıldı.

Öğrenciler, yenileme çalışması sonrası düzenlenen açılış törenine katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i ‘Artık Okulum Çok Güzel’, ‘Her Şey Sizinle Güzel’, ‘İyiki Varsınız’, ‘Sizinle Özeliz’ pankartlarıyla karşıladı.

Törende bir konuşma yapan öğrencilerden Berkecan Beşirli, “Şükrü Genç, ‘size okul yapmaya geldim’ dedi. Sonra işte bu okulu yaptı. Güzel oldu değil mi? Ben çok beğendim, siz de beğendiniz mi? Şükrü Genç’e teşekkür ederiz. Hep okulumuza geliyor, daha çok gelsin” dedi.

“BU ÇOCUKLAR BİZDEN YALNIZCA SEVGİ İSTİYOR, ONLARI SEVELİM”

Simay Karaca’nın ‘Okulum’ şiirini okumasının ardından Başkan Şükrü Genç şu konuşmayı yaptı:

“Çok okul açtık ama en duygusalı burası. En kolay şey binaları yapmak. Yıllarca mesleğim gereği o kadar çok bina yaptım ki, buranın önemini Berkecan söyledi. ‘Şükrü Genç bir kere geldi, hep gelsin’ dedi. Hep gelmeliyiz buraya. Şu kapıdan içeri girdiğinizde inanılmaz bir sevgiyle karşılaşıyorsunuz. Onların bizden tek bir beklentileri var o da sevgi. Gelin sevgiyi bu çocuklardan öğrenelim. Buraya her gelişte Ali Büyükdicle’nin sevgisiyle de karşılaşacağımızı bilelim. Onun göstermiş olduğu vatan sevgisi ve sonrasında ödediği bedeli unutmayalım.”

Açılışta palyaçolarla birlikte dans edip, eğlenen çocuklar programın sonunda kendilerine verilen balonları hep birlikte gökyüzüne bırakarak mutluluğunu yaşadı.

Tuncay Dağlı-Sarıyer Kent