En iyi fotoğrafı çekti 3,000 TL ödülü aldı..!

Sarıyer Belediyesi sanatsal faaliyetlerini hız kesmeden sürdürüyor


En iyi fotoğrafı çekti 3,000 TL ödülü aldı..!

“4 Mevsim Yaşayan Sarıyer” adlı fotoğraf yarışmasında Gonca Soysal’ın, balıkçıların ağlarını tamir ederken çektiği fotoğraf jüri tarafından birinci seçildi ve Soysal 3 bin TL’lik ödülü aldı.

Fotoğraf yarışmasındas dereceye giren eserlerle, sergilenmeye değer görülenler Yaşar Kemal Kültür Merkezi fuayesinde sanatseverlerin izlenmine sunuldu. Fotoğraf sergisinin açıldığı salonda, yarışmada dereceye giren eser sahiplerine de ödülleri verildi.

"ANI YAKALAMAK GEREK"

Sarıyer Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen “4 Mevsim Yaşayan Sarıyer” adlı fotoğraf yarışmasının ödül törenine katılanlara hitaben konuşma yapan Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Fotoğraf anı yakalamak veya yakalanan o anı başkalarıyla paylaşmaktır. Önemli olan bu işin devamlılığıdır, sürekli kılmaktır. Sürekli kılındığında da böyle bir yarışma içinde olup, bir adım daha öne çıkma düşüncesini taşımak çok güzeldir. Sarıyer ise doğasıyla, insanıyla, yaşam koşullarıyla ve yaşam koşullarının farklılığıyla güzel bir yer. Bu güzellikleri görünteleyip, herkesin paylaşabileceği bir noktaya taşımaktan daha güzel bir şey olduğunu sanmıyorum. Bu anlamda tüm katılımcılara teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.

ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nden usta isimler ve fotoğraf sanatçılarından oluşan deneyimli jüri üyeleri tarafından değerlendirilen bin 600 fotoğrafın arasından birinci seçilen eser sahibi Gonca Soysal’a 3 bin, ikinci Necla Özarslan’a 2 bin, üçüncü Erdem Kaya’ya ise bin 500, Sarıyer Belediyesi Özül Ödülü alan Ayşegül Aksoy’a bin, mansiyon alan Rızvan Talha’ya da 500 TL ödül verildi. Ayrıca dereceye girenlere katılım belgesi ve cam fotoğraf makinesi plaketi verildi.

Bu arada dereceye giren ve sergilenmeye değer görülen fotoğraflardan oluşan bir albüm oluşturulup, ödül törenine gelenlere hediye edildi.  Tören sonrası Jazz sanatçısı Şenay Lambaoğlu bir konser verdi.

Fotoğraf sergisi ödül töreni ve Jazz konserine çok sayıda sanatsever ile CHP Sarıyer Belediye Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun, Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyeleri Gökan Zeybek ve İsmail Erdem ile Meclis Üyeleri Oktay Aksu, Fatik Eker, Mustafa Balcı, Hayrettin Dereli ve ÇYDD Sarıyer Şube Başkanı Gül Çağlayan da katıldı.

Tuncay Dağlı-Sarıyer Kent