Reklam
Sarıyer Belediyesi yardım seferberliğinde..

Sarıyer Belediyesi yardım seferberliğinde..

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz yaptığı yazılı basın açıklamasıyla, Sarıyer Belediyesi tarafından kamu ve özel kişilere yapılan yardım ve destekleri sıraladı.

06 Haziran 2017 - 12:58

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz yaptığı yazılı basın açıklamasıyla, Sarıye Belediyesi tarafından kamu ve özel kişilere yapılan yardım ve destekleri sıraladı.

İşte o açıklama:

“Ülkemiz ekonomisinin zor koşullarda olduğu son günlerde partimiz yönetimindeki Sarıyer Belediyesi, ilçemizde ayrım gözetmeden bütün kurum ve kuruluşlara, ihtiyaç sahibi ailelere ciddi oranda yardım ve destekte bulunmaktadır.

Ramazan ayı dolayısıyla, 70 bin kişilik iftar sofrası, dar gelirli ailelere 20 bin ramazan kolisi ve son bir yıldır bin 700 aileye yaklaşık 900 bin Tl. civarında nakti yardım yapıldı.

Yeni yapılan Maslaktaki Belediye binasına taşınması, birimlerin bir arada toplanması, bütün ilçeyi rahatlattı.

Belediye Başkanımız Şükrü Genç tarafından 5 Haziran 2017 tarihli meclis gündemine getirilen teklifle, ilçemizde birçok kuruma yardım eli uzatıldı.

Sarıyer Kaymakamlığı Polis Merkezi Amirliğine, Zekeriyaköy’deki prefabrik bir bina 3 yıl süreyle bedelsiz tahsis edilirken, Ayazağa Mahallesi’ndeki bir alan kamusal fayda gözönünde bulundurularak metrekaresi bir TL’den sembolik bir rakamla Türkiye Elektrik Kurumu’na tahsis edildi. Ayrıca Bahçeköy’deki bir alanın PTT’ye tahsisi yapılıp, eskiden belediye tarafından kullanılan Çayırbaşın’daki bir bina da İlçe Seçim Kurulu’na verildi.

Yardımlar ilçe sınırlarında kalmayarak Lüleburgaz’da bir camiye cenaze aracı tahsisi teklifi meclise getirildi.

Sarıyer Belediyesi birimlerinin, Sarıyer’e büyük katma değer katan  Maslak’taki belediye hizmet binasına taşınması nedeniyle Sarıyer rahat bir nefes aldı. Bu durumdan ilçemizdeki bütün kurumlar ve dolayısıyla Sarıyerli vatandaşlar fayda sağlamış bulunmaktadır. Güzel Sarıyer’imize hayırlı olsun. “

Sarıyer Kent

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yalınkılıç CHP Sarıyer İlçe Başkanlığını omuzlamaya talip..!
Yalınkılıç CHP Sarıyer İlçe Başkanlığını omuzlamaya...
Ünlü gazeteci-ressam Ersin Burak'tan sıradışı bir sergi..!
Ünlü gazeteci-ressam Ersin Burak'tan sıradışı bir sergi..!