Reklam
Sarıyer Hüseyin Kalkavan Lisesi’nin büyük başarısı

Sarıyer Hüseyin Kalkavan Lisesi'nin büyük başarısı

Yöresel halk oyunları gösterilerinde Sarıyer’in gururu olan Hüseyin Kalkavan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, bu yıl da başarıdan başarıya koşuyor. Halk oyunları ekibi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Okul Sporları Şehit Ömer Halisdemir Sezonu Halk Oyunları Gençler Düzenlemesiz Dal Yarışmaları’nda İstanbul şampiyonu olduktan sonra, Yalova’daki Marmara bölge finallerinde de birinciliği elde edip, Türkiye şampiyonluğuna katılmaya hak kazandı.

11 Mart 2017 - 17:05 - Güncelleme: 11 Mart 2017 - 17:40

 

Yöresel halk oyunları gösterilerinde Sarıyer’in gururu olan Hüseyin Kalkavan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, bu yıl da başarıdan başarıya koşuyor. Halk oyunları ekibi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Okul Sporları Şehit Ömer Halisdemir Sezonu Halk Oyunları Gençler Düzenlemesiz Dal Yarışmaları’nda İstanbul şampiyonu olduktan sonra, Yalova’daki Marmara bölge finallerinde de birinciliği elde edip, Türkiye şampiyonluğuna katılmaya hak kazandı. 

Sağlık ordusuna genç elemanlar yetiştiren Hüseyin Kalkavan MTL’de 18 kişilik yarışma ekibinin dışında halk oyunları dalında üç farklı ekip daha bulunuyor. Başarılarına yeni başarılar eklemek için derslerinin yanısıra kültürel faaliyetlerde de öne çıkan Kalkavan MTL öğrencileri, halk oyunları eğitmeni Barış Gülünç tarafından çalıştırılıyor. Başarılı halk oyunları ekibi 21-22 Nisan 2017’de Kocaeli’de düzenlenecek  yarışmalarda Türkiye birinciliği için Marmara Bölgesini temsil eden iki ekipten biri olacak.

Öğrencileriyle gurur duyduğunu ve her zaman yanlarında olduğunu belirten Hüseyin Kalkavan MTL Müdürü Faruk Genç, “Ekibimize çalışmalarında destek olan İlçe Gençlik Spor Müdürü Namık Şişman, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özay Sert ve Balahatun İlkokulu Müdürü  Temel Kurt, okulumuzda düzenlenen bayrak törenine katılarak, Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nce düzenlenen başarı belgesi ve katılım belgesi ile müdürlüğümüzce düzenlenen onur belgelerini takdim ettiler. Ekibimize Türkiye finallerinde başarılar diliyoruz” dedi. 

Öte yandan Sarıyer Hüseyin kalkavan MTL Halk Oyunları Ekibi, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen yarışmada da İstanbul birincisi olarak göğsümüzü kabarttı.

Tuncay Dağlı-Sarıyer Kent

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇYDD'den kadın sağlığına bilimsel destek..!
ÇYDD'den kadın sağlığına bilimsel destek..!
Yalınkılıç CHP Sarıyer İlçe Başkanlığını omuzlamaya talip..!
Yalınkılıç CHP Sarıyer İlçe Başkanlığını omuzlamaya...