Reklam
Bilim şenliğinde ilgi odağı oldular..!

Bilim şenliğinde ilgi odağı oldular..!

Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri kan ve organ bağışı alıp, elektrik üretim projesini tanıttı

30 Eylül 2017 - 18:03 - Güncelleme: 30 Eylül 2017 - 18:07

Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin standı, Eyüp’te gerçekleştirilen “Bilim Herkesi Birleştirir” adlı bilim şenliğinde ilgi odağı oldu.

Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen “Bilim Herkesi Birleştirir” adlı proje kapsamında düzenlenen “Avrupa Araştırmacılar Gecesi”ne, İstanbul’un tüm ilçelerinden özel ve resmi lise ve üniversitelerin öğretim elemanlarıyla öğrenciler katıldı. Merkezin salonlarında bilimsel sempozyumlar yapılırken, açık alanda kurulan standlarda ise okullar kendi geliştirdikleri projeleri sergileyip, konuklara tanıtım yaptı.

İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Önal’ın tüm standları gezip, tek tek bilgi aldığı etkinlikte, Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin iki standından birinde kan ve organ bağışı yapılıp, ötekinde ise fotovoltaik sistemle elektrik enerjisi üretimi projesi tanıtıldı. Kalkavan Lisesi’nin stantları tüm konuklar gibi Vali Yardımcısı Ahmet Önal’ın da dikkatini çekti ve öğrencilerle bir süre sohbet edip, bilgi aldı.

Öğrenci ve konuyla ilgili öğretmenleriyle birlikte Eyüp’teki “Bilim Herkesi Birleştirir” adlı bilimsel etkinliğe katılan Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Faruk Genç, “Yaşar Üniversitesi  Avrupa Birliği ve Uygulama Merkezi tarafından hazırlanan “Bilim Herkesi Birleştirir” projesinin ana ortağı İstanbul Valiliğidir. Projenin ana amacı ise bir bilim şenliği formatında halkın ve özellikle gençlerin bilimle ve bilim insanlarıyla buluşmasını sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda, bilimsel aktivite ve gelişmelerin ulusal ve uluslararası düzeyde birleştirici bir rol oynamasına odaklanılmaktadır. Biz de okul olarak böyle bir etkinliğin içinde yer alıp, öğrencilerimizin geliştirdiği projeyi tanıtırken, geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz kan ve organ bağışı kampanyamızı da devam ettirdik. Gösterilen ilgi bizleri çok mutlu etti” dedi.

Tuncay DAĞLI- Sarıyer Kent 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇYDD'den kadın sağlığına bilimsel destek..!
ÇYDD'den kadın sağlığına bilimsel destek..!
Yalınkılıç CHP Sarıyer İlçe Başkanlığını omuzlamaya talip..!
Yalınkılıç CHP Sarıyer İlçe Başkanlığını omuzlamaya...